Adwokat Gliwice

Łączymy wiedzę prawniczą z doświadczeniem oraz znajomością realiów gospodarczych i szeroko rozumianych stosunków społecznych.

Wierzymy, że każda sprawa jest odmienna i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego też aby zapewnić najwyższą jakość obsługi każdy problem poddajemy skrupulatnej analizie celem znalezienia optymalnego rozwiązania problemu prawnego.

Dzięki dogłębnej znajomości przepisów prawa oraz nabytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie Państwu pomóc nawet w najtrudniejszych sytuacjach. W każdą prowadzoną sprawę angażujemy się w stu procentach, tak by zmaksymalizować skuteczność działania. Do każdej sprawy podchodzimy ze zrozumieniem i empatią wobec Państwa potrzeb. Naszych celem jest odnoszenie sukcesów na sali sądowej, jak i w prowadzonych działaniach przedprocesowych oraz egzekucyjnych. Jednocześnie w podejmowanych działaniach staramy się byście się Państwo czuli bezpiecznie i komfortowo.

Zapraszamy

Adwokat Katowice

Kancelaria adwokacka Gliwice

Jeśli szukacie Państwo profesjonalnej kancelarii prawnej w miastach Górnego Śląska, między innymi w Gliwicach, Chorzowie, Tychach czy Bytomiu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Nasza kancelaria świadczy usługi w kilku obszarach prawa. Profesjonalny zespół adwokacki podejmie się prowadzenia obsługi prawnej przedsiębiorstwa. Opiniujemy umowy, uczestniczymy w negocjacjach, udzielamy porad prawnych, prowadzimy sprawy na etapie sądowym i w postępowaniach administracyjnych.

Wynagrodzenie ustalane jest każdorazowo indywidualnie z uwzględnieniem stopnia skomplikowania sprawy.

Prawo karne i prawo wykroczeń – adwokat Gliwice

Nie da się przecenić roli obrońcy w procesie karnym. Bierze udział w czynnościach procesowych, opracowuje strategię obrony uwzględniając przy tym różne scenariusze. W ogromnej mierze od jego działań, zaangażowania, wiedzy i dotychczasowej praktyki zależy korzystne dla klienta zakończenie postępowania.

Podejrzany powinien ustanowić obrońcę, gdy istnieje prawdopodobieństwo, że zostaną mu postawione zarzuty: brak pełnomocnika na wczesnym etapie postępowania, to znaczy w postępowaniu przygotowawczym, może mieć bardzo negatywne skutki dla dalszego jego przebiegu.

 

Prawo rodzinne i opiekuńcze – Gliwice

Rozstający się małżonkowie nierzadko uznają, że nie będą korzystali z pomocy adwokata. Umawiają się na „przyjacielski rozwód” bez wzajemnego obwiniania się, ale praktyka pokazuje, że w tak delikatnej materii, jaką jest rozwód, na sali sądowej często jednej ze stron nie udaje się utrzymać emocji.

Pojawiają się zarzuty i żądania dotyczące majątku i zakresu opieki nad dziećmi, i to niezależnie od tego, że wcześniej małżonkowie ustalili, czego oczekują. Bardzo potrzebny jest wtedy pełnomocnik, który w wyważony sposób przedstawi racje klienta i zadba o jego interesy. Zwłaszcza gdy klient emocjonalnie nie czuje się na siłach, by samodzielnie występować.

Prawo handlowe i gospodarcze – prawnik Gliwice

Prawnicy naszej Kancelarii mają również doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu tak zwanego dziedziczenia przedsiębiorstw oraz przygotowania firmy, jeszcze za życia przedsiębiorcy, do sukcesji.

Prawo cywilne w Gliwicach Gliwice

Nasza kancelaria w Katowicach i Gliwicach posiada wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego. Świadczymy pomoc w zakresie spraw związanych z nieruchomościami oraz umowami cywilnoprawnymi.

Nasze wsparcie obejmuje doraźne poradnictwo, opiniowanie umów, przygotowywanie projektów umów, reprezentowanie przed sądami cywilnymi w całej Polsce.

Zajmujemy się prawem upadłościowym

Celem postępowania upadłościowego jest zaspokojenie wierzycieli i uporządkowanie spraw dłużnika, a jeśli to możliwe, także umożliwienie mu dalszego funkcjonowania. Idealnie, gdy może skorzystać z restrukturyzacji i w ten sposób uzdrowić swoją sytuację, ale czasem jest na to za późno i najlepszym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości.

Kto może ogłosić upadłość przedsiębiorstwa?

  • Osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą.
  • Spółki osobowe: partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne.
  • Spółki kapitałowe: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka akcyjna.
  • Osoba prawna prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową.
  • Wspólnicy osobowych spółek handlowych, ponoszący odpowiedzialność za zobowiązania spółki bez ograniczenia całym swoim majątkiem.
  • Wspólnicy spółki partnerskiej.

Obsługa prawna w Gliwicach

Kancelaria Adwokaci Katowiccy prowadzi obsługę prawną klientów indywidualnych i przedsiębiorców, nie tylko na terenie Katowic, ale także innych miast województwa śląskiego, między innymi w Gliwicach, Chorzowie, Tychach i Sosnowcu.

Spotkanie możemy zorganizować w siedzibie naszej Kancelarii, jak również w innym umówionym miejscu, także w siedzibie spółki klienta.

Niezależnie od miejsca prowadzenia sprawy, klientom oferujemy kompleksowe usługi. Podejmiemy się również prowadzenia spraw klientów spoza województwa śląskiego, przede wszystkim możemy reprezentować go przed sądami lub urzędami, jeśli klient pochodzi z innego regionu.

 

 

Oceń artykuł!
[Liczba ocen: 4 Średnia ocena: 5]
 

 

Prawo karne i wykroczeń

Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo handlowe i gospodarcze

Prawo cywilne

Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne

Kancelaria adwokacka – oferuje szeroki zakres usług prawnych. Nasza kancelaria jest reprezentowana przez adwokat Iwonę Labisz – która jest również doradcą restrukturyzacyjnym oraz przez adwokat Agatę Górnik – która jest ceniona przez klientów za swoje zaangażowanie w prowadzonych sprawach. 

Nasza kancelaria adwokacka działa w wielu obszarach prawa – zapraszamy do nas, jeśli potrzebujesz pomocy adwokata np. w sprawach rozwodowych, rodzinnych, karnych, czy też gospodarczych. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji z klientami, do każdej prowadzonej sprawy podchodzimy indywidualnie i z zaangażowaniem.

Co warto wiedzieć o naszej kancelarii adwokackiej?

 

  • Nasza siedziba znajduje się w Katowicach na ul. Ks. Ściegiennego 49/2,
  • zapraszamy zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców,
  • zajmujemy się prawem karnym – jeśli potrzebujesz pomocy adwokata karnisty – skontaktuj się z nami,
  • sprawy rodzinne i rozwodowe to także obszar naszej działalności – rozwód jest trudnym doświadczeniem, wybór dobrego i zaangażowanego w sprawę adwokata może pomóc przejść przez sprawę rozwodową sprawniej i mniej boleśnie.

Kancelaria adwokacka Gliwice – skrócony zakres usług

 

Prawo karne i prawo wykroczeń – Adwokat Gliwice

“Adwokaci Katowiccy” to kancelaria oferująca pomoc prawną w zakresie prawa karnego. Zajmujemy się obroną oskarżonego przed sądem w różnych rodzajach postępowań. Każdy ma prawo do obrony prawnej – do spraw klientów podchodzimy z profesjonalnym podejściem i pełnym zaangażowaniem. Jeżeli potrzebujesz pomocy adwokata w sprawach karnych, wykroczeniowych, czy karno-skarbowych – zapraszamy do naszej kancelarii adwokackiej w Katowicach.

Prawo rodzinne i opiekuńcze – Adwokaci Gliwice

Czasami relacje rodzinne bywają zawiłe i skomplikowane, prowadząc do konfliktów. Często efektem tych problemów jest rozwód, separacja, później kwestie związane z alimentami czy opieką nad dziećmi. Ten zakres prawa często budzi wiele emocji w każdej ze stron zaangażowanych w konflikt rodzinny. Nasi adwokaci są bardzo dobrze przygotowani do niesienia pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego. Wiemy, że potrzebne jest tutaj bardzo indywidualne podejście do każdej sprawy.

Prawo handlowe i gospodarcze

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma prawnymi obowiązkami, które często bywają bardzo zawiłe i trudne do zrozumienia dla przedsiębiorców. Kancelaria adwokacka “Adwokaci Katowiccy” zajmuje się doradzaniem firmom w sprawach cywilnych i gospodarczych – od sporządzania i opiniowania umów, poprzez negocjacje warunków umów, po reprezentację procesową. Zarówno niewielkie, jak i duże przedsiębiorstwa stają przed wieloma wyzwaniami związanymi z prawem gospodarczym – warto skorzystać z pomocy doświadczonych adwokatów, aby uniknąć poważnych w skutkach konsekwencji nieznajomości prawa.

Prawo cywilne – Gliwice

Zakres prawa cywilnego jest bardzo szeroki – obejmuje prawo spadkowe, kwestie praw autorskich, czy też sprawy odszkodowawcze, i wiele innych zakresów. Nasza kancelaria adwokacka oferuje pomoc prawną w wielu aspektach prawa cywilnego. Zajmujemy się m.in. – zadośćuczynieniami, naruszeniami prawa autorskiego, windykacją należności, sprawami z zakresu ochrony danych osobowych (np. RODO), itd. Nasi adwokaci przygotowują wszelkie pozwy, wnioski oraz pisma procesowe w postępowaniach przedsądowych, sądowych oraz egzekucyjnych.

Prawo upadłościowe – Kancelaria Adwokacka Gliwice

Warto zaznaczyć, że prawo upadłościowe nie dotyczy wyłącznie przedsiębiorstw, ale również konsumentów. Upadłość konsumencka często jest najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym dłużnikom na powrót do normalnego życia. Nasz adwokat Iwona Labisz jest również doradcą restrukturyzacyjnym – brała udział w licznych postępowaniach upadłościowych podmiotów gospodarczych oraz w sprawach upadłości konsumenckich. Celem pomocy prawnej jest w tym przypadku umożliwienie zredukowania lub umorzenia należności. Adwokat w Katowicach – obsługujemy również klientów z całego Śląska.

Adwokat Gliwice – Masz pilną sprawę?

Zadzwoń:

509 845 635
505 739 112
502 942 388