Adwokat Ruda Śląska

Łączymy wiedzę prawniczą z doświadczeniem oraz znajomością realiów gospodarczych i szeroko rozumianych stosunków społecznych.

Wierzymy, że każda sprawa jest odmienna i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego też aby zapewnić najwyższą jakość obsługi każdy problem poddajemy skrupulatnej analizie celem znalezienia optymalnego rozwiązania problemu prawnego.

Dzięki dogłębnej znajomości przepisów prawa oraz nabytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie Państwu pomóc nawet w najtrudniejszych sytuacjach. W każdą prowadzoną sprawę angażujemy się w stu procentach, tak by zmaksymalizować skuteczność działania. Do każdej sprawy podchodzimy ze zrozumieniem i empatią wobec Państwa potrzeb. Naszych celem jest odnoszenie sukcesów na sali sądowej, jak i w prowadzonych działaniach przedprocesowych oraz egzekucyjnych. Jednocześnie w podejmowanych działaniach staramy się byście się Państwo czuli bezpiecznie i komfortowo.

Zapraszamy

Adwokat Ruda Śląska

Prawo karne i prawo wykroczeń – adwokat Ruda Śląska

Jako doświadczeni adwokaci specjalizujący się w prawie karnym indywidualnie traktujemy każdą sprawę, całkowicie poświęcając swoją uwagę klientowi. Starannie analizujemy wszystkie dostępne materiały dowodowe i środki obrony. Wiemy, jak uzyskać najlepszy możliwy wynik określonego postępowania w jak najkrótszym czasie.

W naszej kancelarii w Rudzie Śląskiej kompleksowo realizujemy usługi w obszarze prawa karnego – jesteśmy do dyspozycji klienta od chwili zatrzymania go aż do zakończenia procesu. Przygotowujemy niezbędną dokumentację i pisma, a jeśli klient znajduje się w areszcie, jeździmy do niego, ilekroć pojawia się konieczność odbycia rozmowy w celu przygotowania strategii.

Prowadząc sprawy z obszaru prawa karnego i wykroczeń nasz zespół adwokacki w Rudzie Śląskiej sięga po najwyższą etykę pracy. Dbamy o dyskrecję, by – w niełatwej i stresującej dla klienta sytuacji związanej z postawieniem zarzutów – poczuł się on pewniej.

Prawo rodzinne i opiekuńcze

Istotną specjalizacją kancelarii adwokackiej Rudzie Śląskiej jest prawo rodzinne i opiekuńcze.

Reprezentujemy Klientów między innymi w sprawach o:

 • rozwód,
 • separację,
 • ustanowienie rozdzielności majątkowej,
 • podział majątku,
 • alimenty,
 • ograniczenie/pozbawienie władzy rodzicielskiej,
 • zaprzeczenie ojcostwa/macierzyństwa.

Prawo handlowe i gospodarcze – prawnik Ruda Śląska

Nasza kancelaria oferuje kompleksową obsługę małych i średnich przedsiębiorców. Przygotowujemy dokumenty, umowy, opinie prawne, listy intencyjne. Przeprowadzamy analizy, uczestniczymy w negocjacjach, a w razie potrzeby reprezentujemy klienta w sporze przed sądem oraz w postępowaniu egzekucyjnym. Pomoc świadczymy w siedzibie kancelarii lub bezpośrednio u klientów.

Pomagamy również w kwestiach związanych z zatrudnieniem pracowników: przygotowujemy umowy o pracę i umowy cywilnoprawne. Reprezentujemy pracodawców w sporach z pracownikami przed sądem pracy.

Poza bieżącą obsługą przedsiębiorców zajmujemy się także prawem autorskim i ochroną własności intelektualnej.

Prawo cywilne

Szeroko pojęte prawo cywilne stanowi jeden z trzonów działalności naszej kancelarii w Rudzie Śląskiej. Przygotowujemy, analizujemy, opiniujemy i negocjujemy warunki umów. Lata praktyki pozwalają nam zwracać uwagę na pozornie nieistotne szczegóły w umowach i innych dokumentach, których przeoczenie mogłoby okazać się bardzo kosztowne dla klienta.

Reprezentujemy klientów w sprawach sądowych, ale jeśli jest taka możliwość – i jest to zgodne z interesem klienta – w pierwszej kolejności szukamy pozasądowego sposobu na rozwiązanie sporu.

Prawo upadłościowe

Nasze usługi w obszarze prawa upadłościowego kierujemy przede wszystkim do konsumentów, którzy nie są w stanie spłacać swoich zobowiązań i nie widzą szansy na poprawę swojej sytuacji materialnej, która umożliwi im spłatę zobowiązań.

W pierwszej kolejności analizujemy sprawę, by zaproponować najlepsze sposoby oddłużenia. Następnie przygotujemy wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej i przejmiemy prowadzenie wszystkich formalności.

Choć ogłoszenie upadłości konsumenckiej kojarzy się z ostatecznością, w rzeczywistości należy to postrzegać jako zupełnie nowy początek, dzięki któremu dłużnik będzie mógł zacząć życie bez obciążeń.

Obsługa prawna w Rudzie Śląskiej

Korzystanie z usług doświadczonej kancelarii adwokackiej w Rudzie Śląskiej zdecydowanie zwiększa możliwość pozytywnego zakończenia danej sprawy. Zasiąg naszej działalności obejmuje nie tylko Rudę Śląską i województwo śląskie, ale całą Polskę.

Do każdej sprawy podchodzimy z takim samym zaangażowaniem. Działamy szybko i efektywnie, zapewniając klientom szczegółowy dostęp do wszystkich informacji oraz pełnej korespondencji związanej ze sprawą. Konsultujemy wszystkie podejmowane kroki, tak by klient zawsze był na bieżąco z tokiem postępowania.

Prawo karne i wykroczeń

Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo handlowe i gospodarcze

Prawo cywilne

Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne

Kancelaria adwokacka Ruda Śląska – oferuje szeroki zakres usług prawnych. Nasza kancelaria jest reprezentowana przez adwokat Iwonę Labisz  – która jest również doradcą restrukturyzacyjnym oraz przez adwokat Agatę Górnik – która jest ceniona przez klientów za swoje zaangażowanie w prowadzonych sprawach.

Nasza kancelaria adwokacka działa w wielu obszarach prawa – zapraszamy do nas, jeśli potrzebujesz pomocy adwokata np. w sprawach rozwodowych, rodzinnych, karnych, czy też gospodarczych. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji z klientami, do każdej prowadzonej sprawy podchodzimy indywidualnie i z zaangażowaniem.

Co warto wiedzieć o naszej kancelarii adwokackiej?

 

 • Nasza siedziba znajduje się w Katowicach na ul. Ks. Ściegiennego 49/2,
 • zapraszamy zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców,
 • zajmujemy się prawem karnym – jeśli potrzebujesz pomocy adwokata karnisty – skontaktuj się z nami,
 • sprawy rodzinne i rozwodowe to także obszar naszej działalności – rozwód jest trudnym doświadczeniem, wybór dobrego i zaangażowanego w sprawę adwokata może pomóc przejść przez sprawę rozwodową sprawniej i mniej boleśnie.

Kancelaria adwokacka Ruda Śląska – skrócony zakres usług

 

Prawo karne i prawo wykroczeń – Adwokat Ruda Śląska

“Adwokaci Katowiccy” to kancelaria oferująca pomoc prawną w zakresie prawa karnego. Zajmujemy się obroną oskarżonego przed sądem w różnych rodzajach postępowań. Każdy ma prawo do obrony prawnej – do spraw klientów podchodzimy z profesjonalnym podejściem i pełnym zaangażowaniem. Jeżeli potrzebujesz pomocy adwokata w sprawach karnych, wykroczeniowych, czy karno-skarbowych – zapraszamy do naszej kancelarii adwokackiej w Katowicach.

Prawo rodzinne i opiekuńcze – Adwokaci Ruda Śląska

Czasami relacje rodzinne bywają zawiłe i skomplikowane, prowadząc do konfliktów. Często efektem tych problemów jest rozwód, separacja, później kwestie związane z alimentami czy opieką nad dziećmi. Ten zakres prawa często budzi wiele emocji w każdej ze stron zaangażowanych w konflikt rodzinny. Nasi adwokaci są bardzo dobrze przygotowani do niesienia pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego. Wiemy, że potrzebne jest tutaj bardzo indywidualne podejście do każdej sprawy.

Oceń artykuł!
[Liczba ocen: 2 Średnia ocena: 5]

Prawo handlowe i gospodarcze

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma prawnymi obowiązkami, które często bywają bardzo zawiłe i trudne do zrozumienia dla przedsiębiorców. Kancelaria adwokacka “Adwokaci Katowiccy” zajmuje się doradzaniem firmom w sprawach cywilnych i gospodarczych – od sporządzania i opiniowania umów, poprzez negocjacje warunków umów, po reprezentację procesową. Zarówno niewielkie, jak i duże przedsiębiorstwa stają przed wieloma wyzwaniami związanymi z prawem gospodarczym – warto skorzystać z pomocy doświadczonych adwokatów, aby uniknąć poważnych w skutkach konsekwencji nieznajomości prawa.

Prawo cywilne – Ruda Śląska

Zakres prawa cywilnego jest bardzo szeroki – obejmuje prawo spadkowe, kwestie praw autorskich, czy też sprawy odszkodowawcze, i wiele innych zakresów. Nasza kancelaria adwokacka oferuje pomoc prawną w wielu aspektach prawa cywilnego. Zajmujemy się m.in. – zadośćuczynieniami, naruszeniami prawa autorskiego, windykacją należności, sprawami z zakresu ochrony danych osobowych (np. RODO), itd. Nasi adwokaci przygotowują wszelkie pozwy, wnioski oraz pisma procesowe w postępowaniach przedsądowych, sądowych oraz egzekucyjnych.

Prawo upadłościowe – Kancelaria Adwokacka Ruda Śląska

Warto zaznaczyć, że prawo upadłościowe nie dotyczy wyłącznie przedsiębiorstw, ale również konsumentów. Upadłość konsumencka często jest najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym dłużnikom na powrót do normalnego życia. Nasz adwokat Iwona Labisz jest również doradcą restrukturyzacyjnym – brała udział w licznych postępowaniach upadłościowych podmiotów gospodarczych oraz w sprawach upadłości konsumenckich. Celem pomocy prawnej jest w tym przypadku umożliwienie zredukowania lub umorzenia należności. Adwokat w Katowicach – obsługujemy również klientów z całego Śląska.

Adwokat Ruda Śląska- Masz pilną sprawę?

Zadzwoń:

509 845 635
505 739 112
502 942 388