Adwokat Sosnowiec

Łączymy wiedzę prawniczą z doświadczeniem oraz znajomością realiów gospodarczych i szeroko rozumianych stosunków społecznych.

Wierzymy, że każda sprawa jest odmienna i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego też aby zapewnić najwyższą jakość obsługi każdy problem poddajemy skrupulatnej analizie celem znalezienia optymalnego rozwiązania problemu prawnego.

Dzięki dogłębnej znajomości przepisów prawa oraz nabytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie Państwu pomóc nawet w najtrudniejszych sytuacjach. W każdą prowadzoną sprawę angażujemy się w stu procentach, tak by zmaksymalizować skuteczność działania. Do każdej sprawy podchodzimy ze zrozumieniem i empatią wobec Państwa potrzeb. Naszych celem jest odnoszenie sukcesów na sali sądowej, jak i w prowadzonych działaniach przedprocesowych oraz egzekucyjnych. Jednocześnie w podejmowanych działaniach staramy się byście się Państwo czuli bezpiecznie i komfortowo.

Zapraszamy

Adwokat Sosnowiec

Jeżeli szukasz pomocy prawnej w Sosnowcu, trafiłeś pod dobry adres. Naszą kancelarię tworzą adwokat Iwona Labisz oraz adwokat Agata Górnik – absolwentki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, które od lat wspierają klientów indywidualnych i firmowych w rozwiązywaniu złożonych problemów prawnych. 

W Sosnowcu świadczymy usługi z zakresu najważniejszych dziedzin prawa, reprezentując naszych klientów przed organami władzy sądowniczej, a także udzielając porad oraz opinii prawnych. Odnosimy sukcesy na sali sądowej, ale także w działaniach przedprocesowych oraz egzekucyjnych. Dokładamy przy tym wszelkich starań, aby na każdym etapie czuli się Państwo bezpiecznie i komfortowo.

Kancelaria adwokacka Sosnowiec

Doskonale rozumiemy, że dobry adwokat może zaważyć na wielu aspektach ludzkiego życia. Nasza dogłębna znajomość prawa i doświadczenie pozwala nam jednak zapewnić Państwa o swoich najwyższych kompetencjach. Sale sądowe i prawne wyzwania to nasza codzienność – a aby zawsze osiągać satysfakcjonujące rezultaty stale pracujemy nad podnoszeniem swoich kwalifikacji.

Mamy wiedzę i doświadczenie, które pozwalają nam znajdywać skuteczne rozwiązania nawet bardzo skomplikowanych sytuacji. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z usług naszej kancelarii w Sosnowcu, możesz liczyć na wsparcie w następujących obszarach: 

 

Prawo karne i prawo wykroczeń – adwokat w Sosnowcu

Sprawy karne należą do jednych z najczęściej powierzanych nam zadań. Dotyczą one zwykle delikatnych kwestii, dlatego podczas ich prowadzenia mogą Państwo liczyć na nasze kompetencje, ale także profesjonalizm i empatię. Świadczymy pomoc prawną w zakresie:

 • obrony we wszystkich rodzajach postępowań karnych, wykroczeniowych i karno-skarbowych
 • obrony na etapie postępowania wykonawczego w sprawach z wniosków: o przedterminowe warunkowe zwolnienie, odroczenie wykonania kary, przerwę w wykonaniu kary, oraz zmianę postanowienia o zarządzeniu wykonania zawieszonej kary pozbawienia wolności,
 • reprezentowania pokrzywdzonego w postępowaniu przygotowawczym,
 • reprezentowania przed sądem oskarżyciela posiłkowego.

Prawo rodzinne i opiekuńcze Sosnowiec

Prawo rodzinne i opiekuńcze to kolejna z naszych specjalizacji. Zakres pomocy prawnej udzielanej przez naszą kancelarię w Sosnowcu obejmuje następujące kwestie:

 • rozwody i separacje,
 • alimenty,
 • podział majątku wspólnego,
 • ograniczenie bądź pozbawienie władzy rodzicielskiej,
 • uregulowanie kontaktów z dzieckiem,
 • uznanie i zaprzeczenie ojcostwa,
 • przysposobienie,
 • częściowe bądź całkowite ubezwłasnowolnienie,
 • ustanowienie opieki bądź kurateli.

Prawo handlowe i gospodarcze – prawnik Sosnowiec

Doskonale znamy zawiłości prawa handlowego. Świadczymy w tym zakresie porady i pomoc prawną dla dużych i małych przedsiębiorstw, a razie potrzeby także dla osób fizycznych. W tym zakresie nasza kancelaria adwokacka oferuje:

 • opiniowanie i sporządzanie umów, ugód, protokołów zgromadzeń i posiedzeń oraz uchwał,
 • negocjowanie warunków umów oraz ugód,
 • przygotowanie projektów dokumentów związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstw,
 • tłumaczenie ryzyka i możliwości prawne,
 • zakładanie spółek, fundacji i stowarzyszeń oraz ich likwidacja,
 • sporządzanie umów sprzedaży udziałów oraz akcji,
 • przeprowadzanie procesów łączenia, podziału i przekształceń spółek,
 • podwyższanie kapitału zakładowego,
 • dokonywanie wpisów zmian i rejestracji w KRS,
 • obsługa zgromadzeń wspólników i rad nadzorczych.

Prawo cywilne – adwokat Sosnowiec

Prawo cywilne nie ma dla nas tajemnic. Mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie w zakresie:

 • prawa rzeczowego,
 • prawa zobowiązań,
 • prawa spadkowego,
 • windykacji należności,
 • spraw z zakresu prawa autorskiego i własności intelektualnej,
 • spraw związanych z ochroną danych osobowych,
 • pozwów, wniosków oraz pism procesowych w postępowaniach przedsądowych, sądowych oraz egzekucyjnych.

Prawo upadłościowe w Sosnowcu

Mamy również doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej z zakresu prawa upadłościowego. Jako godna zaufania kancelaria prawna pomagamy w przeprowadzaniu:

 • postępowań upadłościowych, w tym upadłościach konsumenckich,
 • postępowań restrukturyzacyjnych.

Obsługa prawna w Sosnowcu

Szukasz sprawdzonego adwokata działającego na terenie miasta Sosnowiec? Nasza kancelaria świadczy usługi prawne w tym regionie od wielu lat. Wybierz profesjonalizm i indywidualne podejście do każdej sprawy i skontaktuj się z nami już dziś!

 

 

 

 

Oceń artykuł!
[Liczba ocen: 4 Średnia ocena: 5]

 

 

 

 

Prawo karne i wykroczeń

Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo handlowe i gospodarcze

Prawo cywilne

Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne

Kancelaria adwokacka Sosnowiec – oferuje szeroki zakres usług prawnych. Nasza kancelaria jest reprezentowana przez adwokat Iwonę Labisz – która jest również doradcą restrukturyzacyjnym oraz przez adwokat Agatę Górnik – która jest ceniona przez klientów za swoje zaangażowanie w prowadzonych sprawach.

Nasza kancelaria adwokacka działa w wielu obszarach prawa – zapraszamy do nas, jeśli potrzebujesz pomocy adwokata np. w sprawach rozwodowych, rodzinnych, karnych, czy też gospodarczych. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji z klientami, do każdej prowadzonej sprawy podchodzimy indywidualnie i z zaangażowaniem.

Co warto wiedzieć o naszej kancelarii adwokackiej?

 

 • Nasza siedziba znajduje się w Katowicach na ul. Ks. Ściegiennego 49/2,
 • zapraszamy zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców,
 • zajmujemy się prawem karnym – jeśli potrzebujesz pomocy adwokata karnisty – skontaktuj się z nami,
 • sprawy rodzinne i rozwodowe to także obszar naszej działalności – rozwód jest trudnym doświadczeniem, wybór dobrego i zaangażowanego w sprawę adwokata może pomóc przejść przez sprawę rozwodową sprawniej i mniej boleśnie.

Kancelaria adwokacka Sosnowiec – skrócony zakres usług

 

Prawo karne i prawo wykroczeń – Adwokat Sosnowiec

“Adwokaci Katowiccy” to kancelaria oferująca pomoc prawną w zakresie prawa karnego. Zajmujemy się obroną oskarżonego przed sądem w różnych rodzajach postępowań. Każdy ma prawo do obrony prawnej – do spraw klientów podchodzimy z profesjonalnym podejściem i pełnym zaangażowaniem. Jeżeli potrzebujesz pomocy adwokata w sprawach karnych, wykroczeniowych, czy karno-skarbowych – zapraszamy do naszej kancelarii adwokackiej w Katowicach.

Prawo rodzinne i opiekuńcze – Adwokaci Sosnowiec

Czasami relacje rodzinne bywają zawiłe i skomplikowane, prowadząc do konfliktów. Często efektem tych problemów jest rozwód, separacja, później kwestie związane z alimentami czy opieką nad dziećmi. Ten zakres prawa często budzi wiele emocji w każdej ze stron zaangażowanych w konflikt rodzinny. Nasi adwokaci są bardzo dobrze przygotowani do niesienia pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego. Wiemy, że potrzebne jest tutaj bardzo indywidualne podejście do każdej sprawy.

Prawo handlowe i gospodarcze

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma prawnymi obowiązkami, które często bywają bardzo zawiłe i trudne do zrozumienia dla przedsiębiorców. Kancelaria adwokacka “Adwokaci Katowiccy” zajmuje się doradzaniem firmom w sprawach cywilnych i gospodarczych – od sporządzania i opiniowania umów, poprzez negocjacje warunków umów, po reprezentację procesową. Zarówno niewielkie, jak i duże przedsiębiorstwa stają przed wieloma wyzwaniami związanymi z prawem gospodarczym – warto skorzystać z pomocy doświadczonych adwokatów, aby uniknąć poważnych w skutkach konsekwencji nieznajomości prawa.

Prawo cywilne – Adwokaci Sosnowiec

Zakres prawa cywilnego jest bardzo szeroki – obejmuje prawo spadkowe, kwestie praw autorskich, czy też sprawy odszkodowawcze, i wiele innych zakresów. Nasza kancelaria adwokacka oferuje pomoc prawną w wielu aspektach prawa cywilnego. Zajmujemy się m.in. – zadośćuczynieniami, naruszeniami prawa autorskiego, windykacją należności, sprawami z zakresu ochrony danych osobowych (np. RODO), itd. Nasi adwokaci przygotowują wszelkie pozwy, wnioski oraz pisma procesowe w postępowaniach przedsądowych, sądowych oraz egzekucyjnych.

Prawo upadłościowe – Kancelaria Adwokacka Sosnowiec

Warto zaznaczyć, że prawo upadłościowe nie dotyczy wyłącznie przedsiębiorstw, ale również konsumentów. Upadłość konsumencka często jest najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym dłużnikom na powrót do normalnego życia. Nasz adwokat Iwona Labisz jest również doradcą restrukturyzacyjnym – brała udział w licznych postępowaniach upadłościowych podmiotów gospodarczych oraz w sprawach upadłości konsumenckich. Celem pomocy prawnej jest w tym przypadku umożliwienie zredukowania lub umorzenia należności. Adwokat w Katowicach – obsługujemy również klientów z całego Śląska.

Adwokat Sosnowiec – Masz pilną sprawę?

Zadzwoń:

509 845 635
505 739 112
502 942 388