Child Alert to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka

Child Alert to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. To program, którego głównym celem jest szybsze i skuteczniejsze poszukiwanie młodych ludzi (dzieci i nastolatków), dzięki z góry ustalonej procedurze postępowania. Koncepcja platformy opiera się na skoordynowanym działaniu różnych instytucji, przede wszystkim Policji i mediów, które z racji błyskawicznej współpracy są w stanie niemal niezwłocznie rozpowszechnić wizerunek zaginionego dziecka masowemu gronu odbiorców.
Kryteria zgłoszenia:
W dniu zaginięcia dziecko nie miało jeszcze 18 lat.
Podejrzewamy, że dziecko zostało porwane albo że jego życie lub zdrowie jest zagrożone.
Rodzic lub opiekun prawny dziecka zgodzi się na piśmie na ogłoszenie komunikatu. Jeśli nie ma kontaktu z rodzicem albo opiekunem prawnym, taką zgodę musi wydać sąd rodzinny i nieletnich.
Mamy powody przypuszczać, że ogłoszenie komunikatu pomoże odnaleźć dziecko.
Mamy informacje, które pozwolą nam przygotować komunikat
Child Alert wspierany jest w całej Unii Europejskiej przez infolinię 116 000, która została zaprojektowana do zgłaszania zaginięć dzieci i świadczenia pomocy rodzinom, w przypadku uprowadzenia lub zaginięcia dziecka. W celu wsparcia systemu, w Polsce w ramach systemu Child Alert został uruchomiony ogólnopolski numer alarmowy 995, pod którym można przekazywać wiadomości które mogą mieć związek z zaginionymi dziećmi.

Masz pilną sprawę?

Zadzwoń:

509 845 635
505 739 112
502 942 388

Adres kancelarii:

ul. Ks. Ściegiennego 49/2
Katowice 40-114

Oceń artykuł!
[Liczba ocen: 0 Średnia ocena: 0]