O kancelarii

Dlaczego warto postawić na nas?

Łączymy wiedzę prawniczą z doświadczeniem oraz znajomością realiów gospodarczych i szeroko rozumianych stosunków społecznych.

Wierzymy, że każda sprawa jest odmienna i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego też aby zapewnić najwyższą jakość obsługi każdy problem poddajemy skrupulatnej analizie celem znalezienia optymalnego rozwiązania problemu prawnego.

Dzięki dogłębnej znajomości przepisów prawa oraz nabytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie Państwu pomóc nawet w najtrudniejszych sytuacjach. W każdą prowadzoną sprawę angażujemy się w stu procentach, tak by zmaksymalizować skuteczność działania. Do każdej sprawy podchodzimy ze zrozumieniem i empatią wobec Państwa potrzeb. Naszych celem jest odnoszenie sukcesów na sali sądowej, jak i w prowadzonych działaniach przedprocesowych oraz egzekucyjnych. Jednocześnie w podejmowanych działaniach staramy się byście się Państwo czuli bezpiecznie i komfortowo.

Kancelaria specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych, a nadto obsłudze prawnej jednostek samorządu terytorialnego. Podejmujemy się także rozwiązywania problemów oraz reprezentowania w sporach sądowych osób fizycznych.

Uczestniczyliśmy w licznych postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, nie wyłączając upadłości konsumenckich.

Za cel stawiamy sobie budowanie stałej i partnerskiej relacji z Klientem. Chcemy pomagać w dążeniu do budowania sukcesu.

Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje i rozwijamy się poprzez naukę nowych zagadnień, także w aspekcie umiejętności praktycznych.

Oferujemy elastyczne modele rozliczeniowe dostosowane do charakteru i zakresu świadczonej pomocy prawnej. Kancelaria świadczy także usługi dla podmiotów zagranicznych oraz w języku angielskim.

Jednocześnie jesteśmy dynamiczni i mobilni. Możecie się Państwo z nami spotkać w Naszym biurze w Katowicach przy ul. Ks. Ściegiennego 49/2, zatem w pobliżu Silesia City Center, lub możemy umówić się na spotkanie w zaproponowanym przez Państwa miejscu, w tym siedzibie Państwa firmy. 

Zapraszamy Państwa do współpracy z Naszą Kancelarią! 

Naszą kancelarię tworzą:

Iwona Labisz

Adwokat
Doradca restrukturyzacyjny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która uzyskała tytuł magistra prawa w 2010 r. Następnie kontynuowała pogłębianie wiedzy prawniczej na studiach doktoranckich w Pracowni Prawa Ochrony Własności Intelektualnej i Na Dobrach Kultury Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, które ukończyła w 2015 r.

Jednocześnie ukończyła praktykę na pośrednika w obrocie nieruchomościami uzyskując z tego zakresu licencję w 2010 r. w Instytucie Gospodarki Nieruchomościami w Katowicach.

W 2014 r. ukończyła aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach i tym samym wykonuje zawód adwokata.

Ponadto w 2017 r. pozytywnie złożyła egzamin na licencję doradcy restrukturyzacyjnego i uzyskała wpis na listę doradców restrukturyzacyjnych.

Praktykę prawnika zdobywa od 2007 r., kiedy to rozpoczęła pracę w kancelarii radcowsko-adwokackiej. Aktywnie uczestniczy w postępowaniach sądowych począwszy od rozpoczęcia aplikacji adwokackiej.

Specjalistka od kompleksowej obsługi prawnej przedsiębiorców, w tym spółek komunalnych. Swoją wiedzę i doświadczenie wzbogaciła uzyskanym tytułem magistra ekonomisty na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, co pomaga jej zrozumieć problemy przedsiębiorców. Praktykę wzbogaca także o obsługę jednostek samorządu terytorialnego oraz ich jednostek pomocniczych. Partycypowała w licznych postępowaniach upadłościowych podmiotów gospodarczych oraz właściwych dla upadłości konsumenckich.

Do grona jej zainteresowań zawodowych należy w szczególności:

 • prawo cywilne i rodzinne,
 • prawo gospodarcze i handlowe,
 • prawo upadłościowe, prawo naprawcze,
 • prawo budowlane,
 • prawo dotyczące rynku nieruchomości,
 • prawo autorskie i własności intelektualnej,
 • prawo spadkowe,
 • prawo karne.

Przez klientów ceniona za skrupulatność, pewność oraz zaangażowanie w powierzone sprawy.

Prowadzi także praktykę adwokacką w Kancelarii w Pyskowicach, ul. Wojska Polskiego 9/1, 44-120 Pyskowice.

Agata Górnik

Adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która uzyskała tytuł magistra prawa w 2015 r. Ukończyła aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach.  

Karierę zawodową rozpoczęła w 2010 r. i skrupulatnie zdobywała doświadczenie w kancelariach adwokackich i radcowskich. Współpracowała również z największymi kancelariami adwokacko-radcowskimi w kraju. W toku studiów podejmowała się działalności non-profit w ramach dyżurów prawnych świadczonych w jednym z biur poselskich.

W obszarze jej aktywności zawodowej pozostaje m .in. prawo  medyczne oraz aspekty związane z działalnością podmiotów świadczących usługi medyczne. Ponadto, zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych, doradzała oraz aktywnie uczestniczyła w sporach sądowych dotyczących zarówno inwestorów i wykonawców,  których roszczenia pozostawały w związku z realizowanymi inwestycjami budowlanymi, jak również w sprawach  z branży logistycznej czy handlu. Z sukcesem partycypowała w postępowaniach karnych i karnoskarbowych. Uczestniczka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych. Posiada doświadczenie w obsłudze jednostek samorządu terytorialnego oraz jednostek pomocniczych. 

Do przedmiotu jej zainteresowań należy:

 • prawo karne i prawo wykroczeń,
 • prawo gospodarcze i handlowe,
 • prawo budowlane,
 • prawo medyczne,
 • prawo ochrony danych osobowych,
 • prawo cywilne i rodzinne,
 • prawo spadkowe.

Przez klientów ceniona za zaangażowanie w sprawę oraz stanowczość.

Masz pilną sprawę?

Zadzwoń:

509 845 635
505 739 112
502 942 388

Adres kancelarii:

ul. Ks. Ściegiennego 49/2
Katowice 40-114