Prawo rodzinne i opiekuńcze

Wsparcie prawne dla rodzin

Adwokaci Katowiccy dzięki wsparciu prawnemu i partnerstwu pomogą Państwu przejść przez etap rozwodu, a także postępowania w przedmiocie uregulowania władzy rodzicielskiej. Zapewniamy również w ramach współpracy, wtedy gdy jest to konieczne, pomoc ośrodka opiniodawczego prowadzonego przez biegłych sądowych psychologów w sprawach rodzinnych, zwłaszcza w wypadkach przemocy domowej oraz procedury Niebieskiej Karty.

Kancelaria współpracuje także z prywatnym detektywem, którego działania niejednokrotnie ułatwiły prowadzone już przez nas postępowania sądowe w zakresie dowodzenia okoliczności istotnych dla sprawy, np. winy w postępowaniach o rozwód.

Zakres udzielanej pomocy prawnej obejmuje m.in:

adwokat rozwodowy katowice
adwokat katowice sprawy rozwodowe

Masz pilną sprawę?

Zadzwoń:

509 845 635
505 739 112
502 942 388

Adres kancelarii:

ul. Ks. Ściegiennego 49/2
Katowice 40-114

Sprawy rozwodowe – kancelaria adwokacka Katowice

Prawo rodzinne może wywoływać wiele emocji – trudno w końcu za pomocą prawnego języka opisać ludzkie relacje i problemy z nich wynikające. Sprawy rodzinne często komplikują się na tyle, że aby je wyregulować niezbędna jest interwencja prawna – porady prawne z zakresu prawa rodzinnego potrafią bardzo pomóc w wielu sytuacjach. Czasami wystarczy wizyta u adwokata, aby rozwiązać rodzinne spory, a czasami niezbędnym krokiem okazuje się separacja, lub rozwód.

Prawo rodzinne jest napisane nieprzyjaznym językiem, trudnym do zrozumienia – konsultacja z prawnikiem pozwoli zrozumieć istotę problemu oraz wypracować możliwe rozwiązania.

Rozwód jest bardzo ciężkim doświadczeniem dla każdej z zaangażowanych stron, dlatego warto się odpowiednio do niego przygotować. Sprawa rozwodowa może przybrać różny obrót, a sytuacja staje się tym trudniejsza, jeśli dotyczy również dzieci. Uregulowanie kwestii prawnych pomiędzy małżonkami to początek zakończenia tego trudnego etapu w życiu.

Nasza kancelaria zajmuje się poradami prawnymi dotyczącymi spraw rozwodowych, czy z zakresu prawa rodzinnego. Doradzamy na każdym etapie rozwodu – pomagamy w przygotowaniu pism procesowych, w zebraniu niezbędnych dokumentów, czy dowodów oraz reprezentujemy klienta przed sądem. Mamy doświadczenie w różnych typach spraw rozwodowych, również tych bardzo skomplikowanych. Bardzo angażujemy się w prowadzone przez nas sprawy, podchodząc do każdego przypadku indywidualnie. Naszym doradztwem pomagamy przygotować się do przebiegu sprawy rozwodowej, informujemy o tym jak będzie wyglądał proces oraz jakie mogą być możliwe scenariusze.

Potrzebujesz porady prawnej związanej z rozwodem? A może potrzebujesz adwokata od prawa rodzinnego? Walczysz o opiekę nad dzieckiem, lub o alimenty?

 

Zapraszamy do naszej kancelarii adwokackiej w Katowicach.

Masz pilną sprawę?

Zadzwoń:

509 845 635
505 739 112
502 942 388